ایران و آلمان کارگاه فنی‌وحرفه‌ای مشترک برگزار می‌کنند

کارگاه مشترک آموزشی، ایران و آلمان

ایران و آلمان کارگاه فنی‌وحرفه‌ای مشترک برگزار می‌کنند

رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور با برنارد شوته، معاون وزیر آموزش و تحقیقات جمهوری فدرال آلمان برای برگزاری یک کارگاه آموزشی توافق نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، یک هیئت آلمانی به ریاست معاون وزیر آموزش و تحقیقات آلمان در تهران با رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور و مدیران این سازمان دیدار و برای امضای توافق نامه همکاری گفت وگو کردند.

طبق این توافق نامه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و وزارت آموزش و پژوهش جمهوری فدرال آلمان با همکاری یکدیگر یک کارگاه آموزشی برگزار می کنند.

بر اساس این چارچوب همکاری، اداره آموزش فنی و حرفه ای آلمان و سازمان آموزش فنی و حرفه ای  ایران یک کارگاه آموزشی در آذر ماه سال جاری در تهران سازماندهی می کنند.

هدف از این کارگاه تقویت درک متقابل از نظام آموزش فنی و حرفه ای ایران و آلمان است و مقرر شده  یک تور مطالعاتی توسط اداره آموزش فنی و حرفه ای درآلمان برای پیگیری نتایج حاصل از کارگاه سازماندهی شود.

سازگار نژاد در این نشست با اشاره به همکاری های خوب بین ایران و آلمان در سال های گذشته نسبت به ادامه همکاری ها در آینده ابراز خرسندی کرد و گفت: امیدوارم در دوره جدید روابط با انتقال تکنولوژی و آموزش تجربیات، فعالیت های آموزشی خوبی با یکدیگر داشته باشیم.

وی  بر لزوم ایجاد این کارگاه آموزشی تاکید کرد و  افزود: ما می خواهیم این کارگاه آموزشی در مسیر غنی سازی تجربیات قبلی ما باشد و به صورت اختصاصی در راستای ماموریت ها و چشم اندازهای سازمان فنی و حرفه ای فعالیت کند چرا که پیش بینی می شود سطح روابط اقتصادی ایران و آلمان به ۱۰ میلیارد دلار افزایش پیدا کند.

معاون وزیر آموزش و تحقیقات جمهوری فدرال آلمان  نیز در این نشست با ابراز خرسندی از روند همکاری ها با سازمان فنی و حرفه ای، هدف از سفر به ایران را آشنایی با تمام سطوح آموزشی ایران دانست و گفت: قصد داریم مطالعات خود را در مورد نظام آموزشی ایران تعمیق ببخشیم.

وی بر هدفمند بودن فعالیت ها تاکید کرد و افزود: هدف این ورک شاپ باید توسعه روابط مبتنی بر تجربیات گذشته و با نگاه به آینده باشد.

برنارد شوته افزود: ما برای سال ۲۰۲۵ اهداف مشخصی را برای خود تعیین کرده ایم و امیدواریم فرصت همکاری با ایران زمینه دستیابی به برخی از این اهداف را برای ما مهیا کند.

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای ایران به همکاری های خوبی که در گذشته، بین  آلمان و سازمان آموزش فنی و حرفه ای ایران از جمله برگزاری کارگاه های آموزشی با حضور اساتید آلمانی در ایران و همچنین همکاری با صنایع آلمان بود اشاره کرد و گفت: در حال حاضر فصل جدیدی از روابط و مذاکرات دو کشور آغاز شده و در حوزه آموزش فنی و حرفه ای نیز به دنبال احیا و توسعه روابط و تعاملات بین دو کشور هستیم.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای افزود: طی چند ماه گذشته مذاکرات و نشست هایی با سفیر آلمان در ایران و چند هیات آلمانی انجام شده است.

وی اظهار امیدواری کرد که این نشست ها و مذاکرات در سطح عملیاتی و اجرایی، نتایج اثربخشی را فراهم کند.

در ادامه این نشست سازگارنژاد نسبت به همکاری با آلمان برای آموزش کشورهای همسایه از جمله افغانستان و عراق اعلام آمادگی کرد.

سپس هوبرت هایل، عضو پارلمان آلمان گفت: روابط ایران و آلمان هیچگاه به طور کامل قطع نشده و بعد از تحریم ها هم فرصت های خوبی برای توسعه روابط اقتصادی و سیاسی بین دو کشور مهیا شده است.

وی بیان داشت: بی تردید جامعه جوان ایران نتایج اثربخشی را از روابط اقتصادی و اجتماعی دو کشور انتظار دارد و در این راستا هیات آلمانی که به ایران آمدند، مذاکرات متعددی را با وزرای مختلف جمهوری اسلامی ایران در جهت بهبود و توسعه روابط و حل مسائل داشته اند.

وی با تاکید بر این که رفع مسائل مالی لازمه توسعه روابط اقتصادی دو کشور است، بیان داشت: ورود۱۲۰شرکت بزرگ، متوسط و کوچک آلمانی در روزهای اخیر به ایران نشان دهنده علاقه ما به توسعه روابط اقتصادی و اجتماعی به ویژه در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای با ایران است.

هایل با اشاره به وجود سیستم دوگانه تئوری و عملی آموزش فنی و حرفه ای در آلمان گفت: در ایران با توجه به اهمیت ویژه ای که به علوم و تحقیقات می شود، آماده همکاری با سازمان آموزش فنی و حرفه ای برای آموزش نیروهای متخصص هستیم و دولت آلمان و اتاق بازرگانی آلمان از این همکاری حمایت می کند.

وی ادامه داد: علاوه بر این دیدارها و نشست ها از توسعه روابط دو کشور به ویژه در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای استقبال می کنیم.

هایل یادآور شد: با وجود تفاوت ها، نقاط مشترکی هم بین دو کشور وجود دارد که می توانیم در زمینه های اجتماعی و اقتصادی با تدوین استراتژی مشترک، موفقیت های اثربخشی را به دست آوریم.

وی نشست مذکور را فرصتی برای آغاز همکاری های خوب و موثر بین دو کشور دانست و از مسئولان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تقدیر کرد.

 

برچسب : کارگاه مشترک آموزشی، ایران و آلمان, تاریخ انتشار: 18 مهر 1395

آخرین مطالب

تکنولوژی آموزشی
مشاهده همه
نکات مهم مالی که باید به بچه‌های امروز بیاموزید 05 مرداد 1396

نکات مهم مالی که باید به بچه‌های امروز بیاموزید

    1- استخدامش کنید اگر از یک بچه‌ سه یا چهار ...

برگزاری اولین دوره آموزش مجازی در آکسفورد 25 آبان 1395

برگزاری اولین دوره آموزش مجازی در آکسفورد

دانشگاه آکسفورد، قدیمی‌ترین دانشگاه انگلیس و یکی از باکیفیت ترین دانشگاهای ...

ایران و آلمان کارگاه فنی‌وحرفه‌ای مشترک برگزار می‌کنند 18 مهر 1395

ایران و آلمان کارگاه فنی‌وحرفه‌ای مشترک برگزار می‌کنند

رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور با برنارد شوته، معاون ...

دو بسته آموزشی در حوزه انتقال تکنولوژی تدوین خواهد شد 15 مهر 1395

دو بسته آموزشی در حوزه انتقال تکنولوژی تدوین خواهد شد

رییس جهاد دانشگاهی با بیان این‌که انتقال تکنولوژی نیاز به ارائه ...

   تنظیمات قالب

رنگ بندی قالب
سبک های صفحه بندی
جعبه ای نمایش عریض
الگوهای پس زمینه