در معاینات چشم پزشکی چه اختلالاتی بررسی می شود ؟

معاینات چشم پزشکی و اختلالات مورد بررسی

در معاینات چشم پزشکی چه اختلالاتی بررسی می شود ؟
معاینات چشم پزشکی در هر فردی از نظر احتمال نیاز به عینک و یا از نظر وجود بیماریهای چشمی ضرورت دارد . معاینات چشم پزشکی در کودکان نقش مهمی در اطمینان از سلامت بینایی آنها و حصول موفقیت تحصیلی آنها دارد .

بینایی تا حد زیادی بر موفقیت های یاد گیری کودکان موثر است. کودکانی که اختلالات چشمی مسبب کاهش دید در آنها شناسایی نشده است، اغلب دچار مشکلات تحصیلی میشوند. باید توجه داشت که کودک اغلب به علت آنکه درک درستی از بینایی طبیعی ندارد ممکن است شکایتی از بینایی خود نداشته باشد.

اگر فرزندتان در فعالیتهای تحصیلی ضعیف است، توصیه می شود مورد معاینه چشم پزشکی قرار گیرد.علاوه بر معاینه از نظر نیاز به عینک یا لنز تماسی، چشم ها از نظر ابتلا به بیماریها و همه مواردی که ممکن است به اختلال دید منجر شود، بررسی می شوند. این اختلالات می توانند شامل موارد زیر باشد:

عیوب انکساری . عیوب انکساری شامل نزدیک بینی ، دوربینی ، و آستیگماتیسم است . در اغلب مواقع با تجویز عینک و یا لنز تماسی، عیوب انکساری درمان میشوند .

تنبلی چشم . تنبلی چشم زمانی رخ میدهد که یا چشم ها انحراف دارند و یا شماره یکی از چشمها بطور قابل ملاحظه ای چشم دیگر تفاوت دارد .

مغز تصویر مخدوش از چشم منحرف و یا معیوب را حذف مینماید . چشمی که از نظر تنبلی چشم درمان نشده میتواند روند تکاملی بینایی را مختل نموده و سبب اختلال دایمی بینایی در همان چشم شود . معمولترین درمان تنبلی چشم بستن چشم سالم برای یک دوره زمانی خاص است .

انحراف چشم ( strabismus ) . استرابیسموس در واقع همان انحراف چشم و یا لوچی است . معاینه کننده نحوه حرکات چشم های شما را ارزیابی میکند تا اینکه ببیند آیا دو چشم باهم هماهنگ حرکت میکنند . انحراف چشم سبب مشکلاتی در درک عمق شده و زمینه ای برای تنبلی چشم محسوب میشود .

اختلال در هماهنگی حرکات دو چشم . اگر چشم های فرد بنظر هماهنک بیایند ممکن است هنگام حرکت هماهنگ نباشد. عدم تعادل دید دوچشمی ممکن است سبب مشکلاتی از قبیل سردرد ، خستگی چشم وسایر مشکلاتی شود که مطالعه و دید نزدیکتان را دچار اختلال کند .

اختلالات تطابق. این مشکلات میتواند از عدم تمرکز کامل بینایی در بچه ها تا کاهش در توانایی های در تطابق ( پیر چشمی ) در سنین بالاتر متفاوت باشد

بیماریهای چشمی . بسیاری از بیماریهای چشمی مانند گلوکوم و یا رتینو پاتی دیابتی ممکن است در مراحل اولیه علایمی نداشته باشند . چشم پزشک چشم را از نظر وجود این بیماریها کنترل میکند . در اغلب مواقع تشخیص بموقع این بیماریها میتواند مانع بروز خطرات کاهش قابل ملاحظه بینایی فرد شود.

سایر بیماری ها . چشم پزشک میتواند با توجه به تغییرات عروق چشم، علایم اولیه بعضی بیماریهای غیر چشمی را تشخیص دهد . چشم پزشک میتواند پیش از هر پزشک دیگر اولین علایم فشار خون بالا و یا بالا بودن کلسترول را به شما اطلاع دهد .

بعنوان مثال ، دیابت میتواند سبب نشت از عروق خونی شبکیه و یا خونریزی انها و همچنین ورم لکه زرد شبکیه و در نهایت کاهش دید شما شود . چشم پزشک با معاینه کامل بسیاری از بیماریها را تشخیص خواهد داد .
http://salamati.ir

برچسب خبر: معاینات چشم پزشکی و اختلالات مورد بررسی, تاریخ انتشار: 30 بهمن 1396

آخرین خبرها

شتاپ
مشاهده همه
در معاینات چشم پزشکی چه اختلالاتی بررسی می شود ؟ 30 بهمن 1396

در معاینات چشم پزشکی چه اختلالاتی بررسی می شود ؟

معاینات چشم پزشکی در هر فردی از نظر احتمال نیاز به...

تفاوت بین عفونت های ویروسی و باکتریایی چیست؟ 30 بهمن 1396

تفاوت بین عفونت های ویروسی و باکتریایی چیست؟

تفاوت بین عفونت های ویروسی و باکتریایی چیست؟ هر دو می تواند...

 بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی با برنامه ششم توسعه منطبق شده است 13 آبان 1396

بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی با

دکتر عطاءاله پورعباسی دبیر ستاد تحول و نوآوری در آموزش عالی...

اولین المپیاد علمی دانشجویان گروههای پرستاری 13 آبان 1396

اولین المپیاد علمی دانشجویان گروههای پرستاری

اولین المپیاد علمی دانشجویان گروههای پرستاری کشور ۲۵ آبان ماه...

   تنظیمات قالب

رنگ بندی قالب
سبک های صفحه بندی
جعبه ای نمایش عریض
الگوهای پس زمینه