حمایت مجلس از صندوق‌های جسورانه

دانش بنیان

حمایت مجلس از صندوق‌های جسورانه

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه(vc) از حمایت مجلس برخوردارند، اعلام کرد: راهی جز حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در کشور نداریم و لازم است که این شرکت‌ها به شکلی قدرتمندانه از سوی دولت نیز حمایت شوند.

به گزارش«تعادل» به نقل از بورس کالای ایران، علی قربانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره عملکرد سازمان بورس در حمایت از شرکت‌های دانش بنیان گفت: حمایت از شرکت‌های دانش بنیان یکی از بندهای ۲۴گانه اقتصاد مقاومتی است و حمایت بازار سرمایه از این شرکت‌ها که پایه و اقتصاد آنها براساس دانش استوار است قطعا رشد و بهره‌وری در اقتصاد کشور را به همراه خواهد داشت. وی افزود: در نتیجه این حمایت علاوه بر رشد عملکرد این شرکت‌ها شاهد بالا رفتن راندمان اقتصادی کشور و در نهایت ایجاد اشتغال، افزایش تولید و رونق اقتصادی خواهیم بود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در مورد نقش صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه(vc) در بازار سرمایه تصریح کرد: صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه کمک قابل توجهی به حوزه کارآفرینی کرده و از حمایت مجلس نیز برخوردارند.  قربانی افزود: برای تداوم فعالیت این صندوق‌ها باید حمایت لازم از آنها صورت گرفته و در کنار آن شرکت‌های دانش بنیان، صادرات، افزایش تولید و کاهش تعرفه‌ها پشت سر آنها قرار گیرند تا موجب بهره‌وری این صندوق‌ها شده و سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها برای سرمایه‌گذار مقرون به صرفه باشد. عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه راهی به جز حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در کشور نداریم، تصریح کرد: لازم است که این شرکت‌ها به شکلی قدرتمندانه از سوی دولت نیز حمایت شوند. عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس شورای اسلامی درباره عملکرد بورس در حوزه ابزارهای نوین مالی نیز گفت: استفاده از این قبیل ابزارها، نیازمند شفافیت است و نتیجه شفافیت انجام سرمایه‌گذاری‌های بیشتر در بورس است و در صورتی که از این ابزار به نحو بهتری استفاده شود موجب رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال خواهد شد.

 

برچسب : دانش بنیان, تاریخ انتشار: 14 مرداد 1396

آخرین مطالب

دانش بنیان
مشاهده همه
لیست شرکت های دانش بنیان 12 شهریور 1396

لیست شرکت های دانش بنیان

   دانلود فایل لیست ...

شرکت‌های دانش‎‌بنیان برای تولید داروهای زیست‌فناوری حمایت می‌شوند 24 مرداد 1396

شرکت‌های دانش‎‌بنیان برای تولید داروهای زیست‌فناوری حمایت می‌شوند

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی، گفت: لیست ۶۱ داروی در اولویت ملی ...

تایید صلاحیت شرکت‌های دانش‌بنیان برای اجرای پروژه‌های پژوهشی 16 مرداد 1396

تایید صلاحیت شرکت‌های دانش‌بنیان برای اجرای پروژه‌های پژوهشی

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ...

حمایت مجلس از صندوق‌های جسورانه 14 مرداد 1396

حمایت مجلس از صندوق‌های جسورانه

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه صندوق‌های ...

   تنظیمات قالب

رنگ بندی قالب
سبک های صفحه بندی
جعبه ای نمایش عریض
الگوهای پس زمینه