توسعه ایران منوط به اقتصاد دانش بنیان است

توسعه ایران اقتصاد دانش بنیان

توسعه ایران منوط به اقتصاد دانش بنیان است

رییس دانشگاه تهران گفت:بی شک توسعه ایران اسلامی منوط به تحول اقتصادکشور به اقتصاد دانش بنیان است.

به گزارش نوشهرآنلاین، محمود نیلی احمدآبادی رییس دانشگاه تهران گفت:بی شک توسعه ایران اسلامی منوط به تحول اقتصاد کشور بهاقتصاد دانش بنیان است.

 

وی ادامه داد: اقتصادی درون زا بدون انحصار و رانت آنگونه که در برنامه اقتصاد مقاومتی منعکس شده است بدیهی است که اینمهم بدون همراهی و نقش آفرینی دانشگاه های کشور محقق نمی شود.

رییس دانشگاه تهران افزود: این دانشگاه به عنوان نماد آموزش عالی کشور در راستای تحقق سیاست های ابلاغی رهبری  و در راستای تحول اقتصاد کشور به اقتصاد کشور در برنامه سوم توسعه خود در سه محور اساسی اقدام می کند.

نیلی گفت:دانشگاه تهران  برای اجرای بهینه برنامه توسعه خود سعی دارد تمامی برنامه های آموزشی جهت گیری های پژوهشی و دیگر برنامه های توسعه خود را همگام تنظیم می کند.

وی بیان کرد:در این جهت در نطر دارد طرح جامع شهر دانش را در قلب اقتصادی با حمایت و همکاری دولت و مردم اجرا  کند.

رییس دانشگاه تهران تصریح کرد: بر این اساس این طرح بالغ بر ۵۰۰،۰۰۰متر مربع فضا در محدوده جغرافیایی طرح برای استقرار شرکت های فناور و دانس بنیان پارک علم و فناوری دانشگاه تهران اختصاص خواهد شد.

نیلی احمد آبادی افزود: همچنین دانشگاه تهران برنامه ریزی وسیعی برای کمک به ایجا. و توسعه شرکت های رویشی spin_off با مشارکت اعضای هیات علمی و دانشجویان خود انجام داده است که به موجب آن اعتبارات لازم در مقاطع مختلف رشد اینگونه شرکت ها از طریق پارک علم و فناوری دانشگاه به آنها اختصاص پیدا خواهد شد.

وی گفت:دانشگاه تهران برای جامعیت بخشی و افزایش گستره فعالیت های حمایت از توسعه علم و فناوری در نظر دارد شعب پارک علم و فناوری خود را در پردیس ها و واحدهای دانشگاه تهران در سراسر کشور گسترش دهد و به ویژه در پردیس بین المللی کیش اقدام به ایجاد شعبه بین المللی دانشگاه و پارک علم و فناوری کرده که اجرای طرح گسترش آن در دست اقدام است.

رییس دانشگاه تهران ادامه داد:امید است اقدامات و برنامه های این دانشگاه در راستای تحقق ماموریت های دانشگاه کارآفرین سبز و با توان رقابتی بالا در سطح بین المللی با موفقیت به اجرا در آمده و زمینه تحقق اقتصاد دانش محور را فراهم کند.

نیلی احمدآبادی یادآورشد: دانشگاه تهران یک بار دیگر آماده می شود تا با تکیه به الطاف الهی پیشگام تحولی ژرف در نظام آموزش عالی کشور باشد

منبع

http://daneshbonyan.com.

برچسب : توسعه ایران اقتصاد دانش بنیان, تاریخ انتشار: فروردین

آخرین مطالب

دانش بنیان
مشاهده همه
لیست شرکت های دانش بنیان 12 شهریور 1396

لیست شرکت های دانش بنیان

   دانلود فایل لیست ...

شرکت‌های دانش‎‌بنیان برای تولید داروهای زیست‌فناوری حمایت می‌شوند 24 مرداد 1396

شرکت‌های دانش‎‌بنیان برای تولید داروهای زیست‌فناوری حمایت می‌شوند

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی، گفت: لیست ۶۱ داروی در اولویت ملی ...

تایید صلاحیت شرکت‌های دانش‌بنیان برای اجرای پروژه‌های پژوهشی 16 مرداد 1396

تایید صلاحیت شرکت‌های دانش‌بنیان برای اجرای پروژه‌های پژوهشی

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ...

حمایت مجلس از صندوق‌های جسورانه 14 مرداد 1396

حمایت مجلس از صندوق‌های جسورانه

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه صندوق‌های ...

   تنظیمات قالب

رنگ بندی قالب
سبک های صفحه بندی
جعبه ای نمایش عریض
الگوهای پس زمینه