ستاری:ضریب موفقیت شرکت های دانش بنیان ایرانی بالاتر از دنیاست

شرکت های دانش بنیان ایرانی

ستاری:ضریب موفقیت شرکت های دانش بنیان ایرانی بالاتر از دنیاست

 

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام کرد: ضریب موفقیت شرکت های دانش بنیان در ایران، بیشتر از متوسط دنیاست و این شرکت ها محل مناسبی برای سرمایه گذاری هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، دکتر سورنا ستاری که بعدازظهر دوشنبه در نشست آشنایی کارگزاران و فعالان بازار سرمایه سخن می گفت، درباره نحوه همکاری در امور دانش بنیان و طرح های فناورانه افزود: به طور معمول در دنیا از بین صد شرکت دانش بنیان، یکی دو شرکت به بهره وری و ارزش افزوده های بسیار زیاد می رسد ولی میزان موفقیت این گونه شرکت ها در ایران بیشتر است.
وی تصویب قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان در اوایل دولت یازدهم را نشانگر توجه ویژه دولت به این امر خواند و گفت: اکنون حدود ۸۰ نوع خدمات و تسهیلات مختلف از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به شرکت های دانش بنیان ارائه می شود که این موضوع، ریسک سرمایه گذاری در این شرکت ها را کاهش داده است.
ستاری ضمن نکوهش اقتصاد متکی به نفت، از نیروی انسانی خلاق به عنوان پایه و اصل اقتصاد کشور یاد کرد و گفت: هرچند اکنون انتظار اصلاح قوانین اقتصادی را نداریم ولی اصول اقتصادی ما باید اصلاح شود.
وی ادامه داد: در تمام دنیا تکنولوژی بسیار سریعتر از قانون حرکت می کند و قانون مجبور به حرکت در پشت سر تکنولوژی می شود.
معاون علمی رییس جمهوری به علاقه استعدادهای جوان کشور نسبت به تشکیل شرکت های دانش بنیان هم اشاره کرد و گفت: طی یکی دو سال اخیر، بیشترین جذب ما از میان ایرانیان خارج کشور، در حوزه ایجاد شرکت دانش بنیان بوده است به طوری که تعداد قابل توجهی از فارغ التحصیلان ایرانی دانشگاه های خارجی پس از بازگشت به کشور، شرکت های دانش بنیان در حوزه های مختلف راه اندازی کرده اند و جذب هر چه بیشتر این جوانان مستعد، برگ برنده ماست.
وی تکیه به درآمدهای نفتی و انتظار برای استخدام در سیستم دولتی را یک تفکر اشتباه و منسوخ توصیف کرد و گفت: محیط کسب و کار در دنیا دگرگون شده و فناوری و دانش، حرف اول را در ایجاد اشتغال و ارزش افزوده می زند و در ایران نیز به زودی این اتفاق خواهد افتاد که فعالان بازار سرمایه باید به این تغییرات توجه داشته باشند.
نشست آشنایی کارگزاران و فعالان بازار سرمایه درباره نحوه همکاری در امور دانش بنیان و طرح های فناورانه با حضور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، مدیرعامل شرکت فرابورس و تعدادی از کارگزاران و سرمایه گذاران در محل هتل اسپیناس پالاس برگزار شد.

منبع

http://daneshbonyan.com

برچسب : شرکت های دانش بنیان ایرانی , تاریخ انتشار: فروردین

آخرین مطالب

دانش بنیان
مشاهده همه
لیست شرکت های دانش بنیان 12 شهریور 1396

لیست شرکت های دانش بنیان

   دانلود فایل لیست ...

شرکت‌های دانش‎‌بنیان برای تولید داروهای زیست‌فناوری حمایت می‌شوند 24 مرداد 1396

شرکت‌های دانش‎‌بنیان برای تولید داروهای زیست‌فناوری حمایت می‌شوند

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی، گفت: لیست ۶۱ داروی در اولویت ملی ...

تایید صلاحیت شرکت‌های دانش‌بنیان برای اجرای پروژه‌های پژوهشی 16 مرداد 1396

تایید صلاحیت شرکت‌های دانش‌بنیان برای اجرای پروژه‌های پژوهشی

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ...

حمایت مجلس از صندوق‌های جسورانه 14 مرداد 1396

حمایت مجلس از صندوق‌های جسورانه

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه صندوق‌های ...

   تنظیمات قالب

رنگ بندی قالب
سبک های صفحه بندی
جعبه ای نمایش عریض
الگوهای پس زمینه